
På pind 6 og 8 kommer du hurtigt i mål med denne vamsede sweater, som giver dig mulighed for at lege med dine yndlingsfarver i det flotte mønster.
Varm sweater i tre brændte nuancer er perfekt til kølige dage. Med stort mønster over bærestykket, raglanærmer, høj halskant - og på pind 6 og 7 - er den lidt løse trøje en gevinst for enhver garderobe.
Den er strikket med dobbelt garn og pinde 10, 12 og 15 - så trøjen er både hurtigt strikket og varm - og med flot, næsten mønstret struktur. Den specielle krave med knapper fuldender det stilfulde look.
Skal det være lækkert og lunt, kommer vi ikke uden om alpaka. Denne lækre lynlåstrøje er strikket i netop dette ultrabløde, luksuriøse garn, og som med garanti gør den til din favorittrøje.
En smuk sweater med fine hjertemønstre langs kanterne på ærmer og krop. Helt enkelt, strikket oppefra og ned - og med raglanudtagninger og lidt høj hals.
Du skal være medlem for at gemme denne artikel. Medlemskabet giver ubegrænset adgang til alt indhold.